PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503176}

Pewien dżentelmen

En Ganske snill mann
7,0 5 352
oceny
7,0 10 1 5352
6,0 4
oceny krytyków
Pewien dżentelmen
powrót do forum filmu Pewien dżentelmen

typowe skandynawskie kino - jak ktoś do tej pory go nie polubił, to pewnie dalej nie polubi:) film jest bardzo "filmowy" (można się zachwycać np. pracą kamerzysty, grą aktorską) natomiast jeżeli ktoś oczekuje wartkiej akcji - zawiedzie się

ocenił(a) film na 8
Manveru21

Mnie jednak uwiódł scenariusz. Klimat skandynawski, tj. komediodramat na każdym kroku i w każdym calu. Generalnie perełka gatunku, wg mnie. Choć zakończyłabym...inaczej...)

Manveru21

Skandynawskie klimaty to jest coś co lubię najbardziej :). Filmu nie widziałam, ale nadrobię jeszcze w maju.

Manveru21

polska telewizja i sceny łóżkowe- to mną wstrząsnęło...

ocenił(a) film na 7
Manveru21

Kiedy na początku filmu usłyszałam te latynoskie rytmy kontrastujące ze śnieżną, norweską scenerią wiedziałam, że będzie dobrze. U mnie czarne komedie zawsze w modzie, więc jeśli komuś podobały się "Jabłka Adama" Jensena to ten film mogę szczerze polecić.
A i myślę, że Robert Janowski zagrał tu rolę życia ;)

użytkownik usunięty
Manveru21

Tak, też zwróciłem uwagę na ciekawe ujęcia, pracę kamery, kadrowanie. Pełne refleksji oddające chłód skandynawów. Trochę trąci gangiem olsena ten stary kumpel szef gangster. I to jego auto "trójka nie wchodzi".

Manveru21

dobre! pokręcone i specyficzne ale się podoba :)
http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2011/07/pewien-dzentelmen-czyli-powrot-do .html

ocenił(a) film na 8
Manveru21

dajcie jakies tytuly skandnawskiego kina.

Grisza30

Polecam Elling, a ze Skarsgardem Insomnie

ocenił(a) film na 8
sonylasvegas

dzieki :)

ocenił(a) film na 8
sonylasvegas

widzialem insomnie, przypasowala mi bardziej niz US wersja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones