PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503176}

Pewien dżentelmen

En Ganske snill mann
7,0 5 352
oceny
7,0 10 1 5352
6,0 4
oceny krytyków
Pewien dżentelmen
powrót do forum filmu Pewien dżentelmen

Genialny!

ocenił(a) film na 10

Dawno tak dobrze nie bawiłam się w kinie i to nie dlatego, że uwielbiam Stellana Skarsgarda ale po prostu dlatego, że film z jego udziałem jest po prostu genialny w swojej prostocie i aż skrzy się od subtelnego, ironicznego humoru. "Życie jest śmiechu warte więc się śmieję" - mawiał Petroniusz a reżyser filmu Hans Petter Moland mówi nam, że to życie śmieje się z nas i to częściej niż nam się wydaje!
Świetna zabawa, polecam!!!!

Blanche_Dubois_2

Pędzę jeszcze w maju na seans :).

Blanche_Dubois_2

A "Jabłka Adama" widziałaś ?

ocenił(a) film na 10
pawel59

Niestety nie ale postaram się nadrobić zaległości :)

ocenił(a) film na 8
Blanche_Dubois_2

No i do tego wątek polski, jak próbuje ustawić antenę, a tu nagle głos Roberta Janowsiego z Jakiej to melodii?. Rozwaliło mnie totalnie, no bo jakim cudem można odbierać TVP1 w Norwegii. A tu proszę Jaka to melodia, Trędowata i Krawczyk śpiewający "Mój przyjacielu".

ocenił(a) film na 6
Blanche_Dubois_2

dobry film, przyjemnie się ogląda jednak by miał on status "genialnego" musiałby mieć choć trochę oryginalności. chłód emocjonalny, powściągliwość w zachowaniu i kamienne twarze [poker face :] bohaterów niezależnie od sytacji czy też machinalnie wykonywane gesty mające okazywać szczere emocje - to już wszytsko było i w dodatku zostało pokazane duże lepiej chodźby u Akiego Kaurismakiego -zobaczcie sobie "Człwiek bez przeszłości" :)

ocenił(a) film na 10
Blanche_Dubois_2

Może i było ale jak tu nie kochać Stellana Skarsgarda? :) Facet ma taką vis comica, że nie musi nic mówić wystarczy samo spojrzenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones