PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35019}

Nieznośna lekkość bytu

The Unbearable Lightness of Being
7,2 13 354
oceny
7,2 10 1 13354
6,8 9
ocen krytyków
Nieznośna lekkość bytu
powrót do forum filmu Nieznośna lekkość bytu

O czym jest, tak na prawdę, ten film? Ni to zaangażowany politycznie, ni to przesycone erotyzmem, ni to film o bezkarnym podrywaczu. Urzekające jest w tym filmie aktorstwo - wyraziste, pełnowymiarowe, bez udawania, odkrywające wszystko. Binoche rewelacyjna jak zawsze. Dla mnie to aktorka, która nie miała jeszcze słabej roli. Day-Lewis ma szaleństwo w oczach. A Olin zaszokowała mnie zaangażowaniem i talentem. Teraz przyjmuje role generalnie słabe.
Podsumowując, film nieco nudnawy. Chyba szkoda tych 2h.

ocenił(a) film na 6
Budziol

polecam przeczytać książkę Milana Kundery o tym samym tytule, na podstawie której nakręcony został film; być może pomoże Ci zrozumieć problematykę fabuły, której nie da się streścić, a już na pewno zrozumieć w jednym zdaniu. szczerze polecam, książka 10/10, jedna z najlepszych jakie czytałem w życiu; filmu jeszcze nie widziałem

kamil_50

Jak tylko skończy się sesja, to się rozejrzę za tą książką. Dzięki za polecenie. Mam nadzieję, że będzie bardziej "do przebrnięcia" niż film.

kamil_50

Mi się, z książek, bardziej chyba Żart podobał, gorąco polecam, taka opowieść o życiu jako bezcelowej komedii pomyłek. A do flmu NLB właśnie się zabieram, choć trochę niepokojące te opinie, naprawdę taki gniot w porównaniu z powieścią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones