PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96891}

Droga węża

Ormens väg på hälleberget
6,7 339
ocen
6,7 10 1 339
Droga węża
powrót do forum filmu Droga węża

W małym szwedzkim miasteczku bogaty sprzedawca i jego syn wykorzystują biedną, zadłużoną rodzinę. Gdy rodzina nie ma już czym płacić, przedsiębiorcy wpadają na pomysł aby kobiety regulowały zadłużenie "w naturze".

+ ciekawa i wyjątkowo angażująca historia, mocny i raczej rzadko spotykany temat
+ wyjątkowo przygnębiająca i depresyjna atmosfera, poczucie beznadziei wręcz wylewa się z ekranu
+ świetną robotę robi tu scenografia, ośnieżone pustkowia, położone gdzieś w lesie małe chatki, wszystko to wzmaga poczucie osaczenia
+ bardzo dobre kreacje aktorskie, szczególnie Stina Ekbald i młody Stellan Skarsgard wypadają przekonująco
+ zakończenie a właściwie ostatnie 20 minut jest zupełnie niespodziewane, groteskowe i niejednoznaczne

- miejscami zachowanie bohaterów jest trochę nieadekwatne do sytuacji czy wręcz dziwne
- czasem historia wydaje się być zbyt skrótowa, niektóre wątki czy wydarzenia zasługiwały na szersze rozwinięcie

Podsumowując, niecodzienne, bardzo kameralne ale też wyjątkowo poruszające kino. Oszczędne w środkach ale dające do myślenia. To jedna z tych opowieści gdzie drobne gesty, pojedyncze sceny czy dialogi budują ogromny ładunek emocjonalny. Film, który nie pozostawia obojętnym. Warto zobaczyć!

nightmare_1985

Witam, oglądałeś online?

ocenił(a) film na 7
buterfly

Dokładnie. Jest akurat dostępny na Netflixie.

nightmare_1985

Dzięki za info przyznam, że nie mam tam konta. Bo też rzadko oglądam filmy z tak zwanego streamingu.

ocenił(a) film na 7
buterfly

Ja też w większości oglądam z płyt DVD/Bluray ale akurat tu się bardzo zdziwiłem, że taki film trafił na Netflix.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones